POPÜLER YAZILAR
EN SON YAZILAR
EN SON HABERLER
CHECK UP RANDEVUSU AL

HABERLER

Medstar Antalya Hastanesi Doğuma Hazırlık Kursu

04.01.2019
MEDSTAR DOĞUMA HAZIRLIK KURSU OCAK AYINDA BAŞLIYOR

Gebelik başladığı ilk günden doğuma kadar olan süre anne adayları için eşsiz bir serüven oluyor. 40 haftayı bulan bu yolculuk, anneliğe atılan ilk adımın en keyifli ancak bir o kadar da zorlu aşamasını oluşturuyor. Gebeliği mutlu noktalamak ve sağlıklı bir bebek dünyaya getirmek isteyen anne adaylarının şaşırtıcı sürprizlere hazırlıklı olması, daha mühimi stresini kontrol etmesi büyük önem taşıyor. Bu nedenle Medstar Antalya Hastanesi anne adayları için Doğuma Hazırlık Kursları düzenliyor. İlki 12-19 ve 26 Ocak’ta gerçekleştirilecek olan kursta; rahat bir hamilelik için önemli noktalar, gebelikte beslenme, gebelikte cilt ve doğumda ağrı yönetimi gibi pek çok konuda anne adayları bilinçlendiriliyor.

Gebeliğe dair her şey anlatılıyor

Doğuma Hazırlık Kurslarında anne adayları, gebelik ve bebek bakımı hakkında merak edilen tüm soruların cevabını bulabilmektedir. Halka açık ve ücretsiz düzenlenen kurslarda gebeliğe, anneliğe ve bebek bakımına dair öğrenmek istenilen her şey konunun uzmanlarıyla konuşularak, tüm detaylarıyla öğrenme fırsatı sunmaktadır. Anne adayları, “Doğuma Hazırlık Kursları” sayesinde bedeninde meydana gelecek değişimleri önceden öğrenip hazırlık yapabilir ve bebeklerinin anne karnındaki yolculuğunu uzman isimlerden dinleyebilirler. Bilgi dolu, uygulamaların da olduğu programıyla Medstar Doğuma Hazırlık Kursları tüm anne adaylarının katılımına açık ve ücretsiz düzenlenmektedir.

Gebeliğin ilk ayları önemli!

Gebeliğin başladığı tarih annelerin en merak ettiği konuların başında gelmektedir. Gebelik oluşumu, belirtiler ve vücutta yeni yeni başlayacak olan fizyolojik değişimler kadın hastalıkları ve doğum uzmanı doktorları tarafından görseller eşliğinde anlatılmaktadır. Gebeliğin ilk ayları anne adaylarının daha özenli ve dikkatli olması gerekir. Bunun için programda gebelikte risk oluşturabilecek faktörler ve dikkat edilmesi gereken hususlara dikkat çekilmektedir.

Duruş egzersizleri de gösteriliyor

Gebeliğin ilerlemesi ile büyüyen karın ve alınan kilolar nedeniyle anne adaylarının duruşunda değişiklikler olabilir. Bel-boyun ve sırt bölgesinde çok şiddetli ağrılar yaşanabilir. Bir fizyoterapist eşliğinde gebelikte ağrıları azaltan, duruşu düzelten ve anne adaylarını normal doğuma hazırlayacak rahim kaslarını güçlendiren egzersizler konusunda bilgi verilmekte, egzersizler gösterilmektedir. Ayrıca beslenme, gebeliği sağlıklı bir şekilde noktalamanın önemli adımlarından birini oluşturur. “Ne kadar yersem bebeğim o kadar sağlıklı olur” mantığından uzak, ideal kilo ile gebeliği noktalayan beslenme programlarına dikkat çekilir.

Ağrısız doğum mümkün mü?

Anne karnındaki bebeğin hafta hafta gelişimi kursta önemli başlıklardan biri olarak öne çıkmaktadır. Anne adayları gebeliğin ilk gününden itibaren doğal doğum için hazırlık yapmaya başlar. Her gebenin sağlık koşullarına göre belirlenen doğum şekilleri ve ağrısız doğum yöntemi hakkında merak edilen tüm sorular uzmanlar tarafından yanıtlanmaktadır. Gebelik ve lohusalık dönemine adaptasyonun en iyi şekilde sağlanması ve bu sürecin sorunsuz bir şekilde atlatılması için psikolog önerileri de alınabilmektedir. Bunların yanı sıra yeni doğan bebeğin doğum sonrası ilk dakikaları, yapılan işlemler ve hasta odasında ilk buluşulacak ana kadar merak edilen tüm sorular yanıt bulmaktadır.

MEDSTAR  DOĞUMA HAZIRLIK KURSLARI 

Medstar Antalya Hastanesi Doğuma Hazırlık Kursu

Başlangıç Tarihi: 12.01.2019

Bitiş Tarihi: 26.01.2019

Gün: Her Cumartesi (3 hafta boyunca)

Saat: 13.00 – 14.30

Yer: Medstar Antalya Hastanesi Konferans Salonu

CANLI DESTEK