POPÜLER YAZILAR
EN SON YAZILAR
EN SON HABERLER
CHECK UP RANDEVUSU AL

HABERLER

MEDSTAR DOĞUMA HAZIRLIK KURSU’NDA GEBELİĞE DAİR HERŞEY ANLATILDI

08.02.2019

Gebelik, başladığı günden doğuma kadar olan süreçte anne adayları için eşsiz bir serüven… Ortalama 40 haftayı bulan bu yolculuk, anneliğe atılan adımın en keyifli, bir o kadar da zorlu aşamasını oluşturuyor. Gebeliği, sağlıklı bir bebek dünyaya getirerek mutlulukla sonlandırmak isteyen anne adaylarının da şaşırtıcı sürprizlere hazırlıklı olması ve en önemlisi de stres kontrolü sağlaması büyük önem taşıyor. Medstar Antalya Hastanesi’nin anne adayları için düzenlediği “Doğuma Hazırlık Kursları”; sağlıklı, rahat ve konforlu bir gebelik için anne adaylarını yönlendiriyor, gebelikte beslenme ve doğumda ağrı gibi pek çok önemli noktada bilinçlenmeye yardımcı oluyor.

Ocak ayından itibaren start alan Medstar Doğuma Hazırlık Kursları, tüm katılımcılara açık ve ücretsiz olarak düzenleniyor.

 

Anne karnındaki süreç hakkında detaylara yer veriliyor

Medstar Antalya Hastanesi Doğuma Hazırlık Kursu’nda; bebeğin anne karnındaki gelişimi, gebelik takibi ve bu süreçte yapılması gereken testler, anne adayı için uygun ve sağlıklı olan doğumun gerçekleştirilebilmesi için noktalar, kadın hastalıkları ve doğum uzmanları tarafından katılımcılara aktarılıyor. Gebelik oluşumu, gebelik süresince anne adaylarında meydana gelen fizyolojik değişiklikler, gebelikte risk oluşturabilecek durumların de ele alındığı kursta, anne adayının bu süreçteki dengeli ve yeterli beslenme programı da beslenme ve diyet uzmanları tarafından ayrıntılı olarak anlatılıyor.

Bebek bakımına dair her şey bu kursta…

Anne adaylarının erken doğum riskine karşı da bilgilendirildiği Medstar Antalya Hastanesi Doğuma Hazırlık Kursu’nda; erken doğum sonrası alınabilecek önlemler, bebeğin dünyaya geldikten sonraki süreçte yeterli beslenmesi, anne sütü ve emzirmenin önemi ile bebeklik ve çocukluk dönemi aşıları hakkında bilgi paylaşımında bulunuluyor. Kursta, bebek bakımı da ayrıntılı olarak ele alınıyor. Bebeğin banyosu, göbek bakımı ve masaj hakkında uygulamalı bilgiler veriliyor. Bebeğin bedensel sağlığı ve gelişiminin yanında, ailenin yeni üyesi olan bu bireyin, ebeveyn ile arasında doğru iletişim kurma yöntemlerine de dikkat çekiliyor. Bunun için de gerekli olan bilgiler, çocuk ve ergen psikolojisi uzmanları ile pedagoglar tarafından katılımcılarla paylaşılıyor.   

Anne ve bebeğin buluşma anı...

Anne adayları gebeliğin ilk gününden itibaren genellikle doğal doğum hazırlığı içinde oluyor.

Her gebenin sağlık koşullarına göre belirlenen doğum şekilleri ve ağrısız doğum yöntemi hakkında merak edilen tüm sorular, kursta uzmanlar tarafından yanıtlanıyor. Gebelik ve lohusalık dönemine adaptasyonun en iyi şekilde sağlanması ve bu sürecin sorunsuz bir şekilde atlatılması için psikolog önerilerine de yer veriliyor. Bunların yanı sıra yeni doğan bebeğin doğum sonrası ilk dakikaları, yapılan işlemler ile anne ve bebeğin odada ilk buluşma anına kadar merak edilen tüm detaylar anlatılıyor.

Medstar Doğuma Hazırlık Kursları için 444 21 12’den bilgi alabilirsiniz.

CANLI DESTEK