POPÜLER YAZILAR
EN SON YAZILAR
EN SON HABERLER
CHECK UP RANDEVUSU AL

KAMPANYALAR

Kalp Sağlığınızı Ertelemeyin

10.03.2021

Kalp Sağlığınızı Ertelemeyin !

Kalp hastalıklarının önüne geçmenin en etkili yolu, risk faktörlerinden mümkün olduğunca uzaklaşmanın yanında düzenli olarak kalp sağlığı kontrollerini yaptırmaktır. Düzenli olarak yapılan kalp sağlığı kontrolleri sessizce gelen kalp hastalıklarının erken dönemde fark edilmesinde önemli rol oynar.

Kalp ve damar hastalıklarının tedavilerinin ertelenmesi de doğrudan hayati riske neden olabilmektedir. Tıkalı bir kalp damarı ile evde beklemek, kalp çarpıntısı ya da göğüs ağrısı şikayetlerini geçiştirmek, en ufak bir harekette nefessiz kalmak ilk bakışta yeni koronavirüsten koruyucu olabilir ancak yaşam kalitesi ve süresini düşüreceği bir gerçektir.  

Mutlaka doktorunuzla konuşun

Hastalıklarla ilgili vücut sinyalleri alınmasına rağmen doktora başvurulmayıp, belirtiler göz ardı edildiğinde tedavi için geç kalınmış olabilir. Bazı hastalıklar erken tanı ile kısa sürede kontrol altına alınabilecekken, sürecin geçmesinin beklenmesi, geri dönüşümsüz hasarlara yol açabilmekte ve iyileşme şansını da düşürebilmektedir.

Kronik hastalıkları olan bireyler bağışıklık sistemini güçlendirmeli ve genel sağlık için gerekli tedbirleri almalıdır. Bununla birlikte sağlık kontrolleri aksatılmamalı, eğer önerilmişse ilaç tedavisi sürdürülmelidir. Hastalar hastanelerde güvenli bir şekilde hizmet vermeye devam etmekte olan polikliniklere başvurabilir, avantajlı kalp kontrol programlarımızdan hizmet alabilir.

Ayrıştırılmış alanlarda hizmet vermekteyiz !

Kalp damar hastalıklarınızın takibi ve kontrolü için, polikliniklerimiz, anjiyo ünitelerimiz, ameliyathanelerimiz, EKG ve EKO gibi kardiyolojik incelemeler, hasta odaları ile bu alanlarda çalışan tüm personellerimiz, Korona Virüs (Covid-19) tedavileri ile tamamen ayrıştırılarak farklı alanlarda hizmet vermektedir.

Medstar Kalp Kontrol Programları

Kalp Kontrol Programı 

  • Kardiyoloji Muayenesi
  • EKG ( Kalp kasının ve sinirsel iletim sisteminin çalışmasını incelemek üzere kalpte meydana gelen elektriksel faaliyetin kaydedilmesi ile kalp hakkında detaylı bilgi almaya yarayan işlemdir)
  • Ekokardiyografi: Kalp yapısı ve performansının ses dalgaları yolu ile (ultrason) incelenmesidir.
  • Efor Testi: kalp damar hastalığı varlığının araştırılması, bilinen kalp damar hastalığında tedavinin etkinliğinin saptanması, eforla beraber kalp atışlarında düzensizliğin yani aritminin meydana gelip gelmediğinin tespit edilmesidir.
  • ESR ve CRP: Vücutta enfeksiyon olup olmadığının ve bağışıklık sistemi hastalıklarının tespiti için uygunır.
  • Glokoz (Açlık) : 8-12 saat açlıktan sonra ölçülen açlık kan şekeri testidir.
  • Kolestrol Total ,HDL ,LDL : Kalp damar hastalıkları yönünden risk belirlenmesi için kandaki kolestrol miktarlarını ölçen testlerdir.
  • Kreatinin : Böbrek fonksiyonunu ve böbrek hastalıklarının tanısı için yapılır.
  • Trigliserit: Trigliserit yağın vücuttaki depo halidir. Bu test kandaki trigliserit düzeyini belirlemek için yapılır.

 

Koroner BT Anjiyografi Kalp Taraması

 Kalp ve koroner damarlarda meydana gelebilecek hastalıklar bilgisayarlı tomografi ( BT) ile sadece birkaç saniye içerisinde değerlendirilebilmektedir. Halk arasında “10 saniyelik anjiyo” veya “kansız anjiyo” olarak da bilinen Koroner BT yönteminin hasta açısından da konforlu bir işlem olduğunu belirten uzmanlar “Koroner BT anjiyografi, zahmetsiz bir şekilde uygulanırken, hiçbir ön laboratuvar çalışması gerektirmemektedir.

 

Size özel avantajlarla hazırlanan Kalp Kontrol Programlarımız Medstar Topçular Hastanemizde geçerlidir.

Bilgi ve randevu için 444 21 12.

Kampanya Formu

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca ilgili Bilgilendirme'yi okudum. Kişisel verilerimin belirtilen kapsamda işlenmesini ve sağlık hizmet sunumu amacıyla tarafımla iletişime geçilmesini kabul ediyorum.