POPÜLER YAZILAR
EN SON YAZILAR
EN SON HABERLER
CHECK UP RANDEVUSU AL

KAMPANYALAR

Medstar Antalya Bel Boyun Fıtığı Cerrahisi

11.11.2019

Bel - Boyun Fıtığı

Bel boyun fıtıkları, insan vücudundaki omurlar arasında bulunan disklerin içindeki jel yapıların fazla yüklenmelerdeki baskıdan kaynaklı şekil bozulmasıyla ortaya çıkmaktadır. Disklerin bir kısmı veya disk içindeki sıvıların omurlar arasına çıkması sonucunda sinir ve kaslarda baskı oluşarak bel boyun hareketlerinde kısıtlanmaya neden olmaktadır. Kısıtlanmalar sonucu hasarın büyüklüğüne göre ağrılar meydana gelmektedir.

 

Bel-Boyun Fıtığı Belirtileri

Bel boyun fıtığı belirtileri hastalık sürecine ve ciddiyetine bağlı değişmektedir:

  • Tek taraflı kolda ve bacakta parmak uçlarına kadar yayılan uyuşmayla birlikte yayılan ağrılar,
  • Ağrı devamında seyreden kolda ve bacakta kuvvet kaybı,
  • Yürüme güçlüğü çekilmesi, dengesizlik
  • Kol ve el kaslarında zayıflamaya bağlı eldeki cisimlerin düşürülmesi
  • Reflekslerde zayıflama,
  • Kol incelmesi

 

Bel-Boyun Fıtığı Tanı ve Tedavisi

Bel boyun fıtıklarında kesin tanı konulması doktorun fiziksel muayenesi yanına görüntüleme teknikleri ile omurganın yıpranıp bozuldukça ortaya çıkan kemik çıkıntıları, diskler arasındaki daralmayı göstermektedir.

Modern yaşam tarzı, stres, ani hareket ve hareketsizlikler bel ve boyun fıtığına yol açan en önemli etmenlerdir. Günlük yaşam aktivitelerini kısıtlayan, ilaç tedavisi  ve fizik tedaviye rağmen sıklıkla tekrarlanan fıtık ağrıları ya da sinirde hasara sebep olan fıtıklar için cerrahi operasyon yapılması gerekmektedir.

 

 

Bilgi ve randevu için 444 21 12

 

Kampanya Formu

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca ilgili Bilgilendirme'yi okudum. Kişisel verilerimin belirtilen kapsamda işlenmesini ve sağlık hizmet sunumu amacıyla tarafımla iletişime geçilmesini kabul ediyorum.

CANLI DESTEK